SVF12N65CKL
Extended
Manufacturer
Hangzhou Silan Microelectronics
MFR.Part #
SVF12N65CKL
JLCPCB Part #
C414165
Package
TO-262-3
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.39nF 12A 15.2pF 209W 32.5nC@10V 4V 650V 800mΩ@10V N-Channel TO-262-3 MOSFETs ROHS