H7605-33MR
Extended
Manufacturer
Shanghai Siproin Microelectronics
MFR.Part #
H7605-33MR
JLCPCB Part #
C411038
Package
SOT-23
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 190mV@(100mA) 3.3V 300mA 8V Fixed Over Current Protection、Short Circuit Protection Positive SOT-23 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS