TPL720F18-5TR
MFR.Part #
TPL720F18-5TR
JLCPCB Part #
C2842388
Package
SOT-23-5
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.4uA 1.8V 350mV@(400mA) 400mA 50dB@(1kHz) 90uVrms 9V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS