SMCJ6.5CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ6.5CA
JLCPCB Part #
C408359
Package
DO-214AB(SMC)
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 11.2V 134A 500uA 6.5V 7.98V Bidirectional TVS DO-214AB(SMC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS