SMBJ45CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ45CA
JLCPCB Part #
C404127
Package
DO-214AA(SMB)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 45V 55.3V 600W 72.7V 8.3A Bidirectional TVS DO-214AA(SMB) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS