BSZ084N08NS5ATMA1
MFR.Part #
BSZ084N08NS5ATMA1
JLCPCB Part #
C3289338
Package
TSDSON-8-FL
Description
-55℃~+150℃@(Tj) 1 N-channel 1.82nF@40V 25nC@10V 3.8V@31uA 40A 63W 8.4mΩ@20A,10V 80V TSDSON-8-FL MOSFETs ROHS