IPB90N04S402ATMA1
MFR.Part #
IPB90N04S402ATMA1
JLCPCB Part #
C3289220
Package
TO-263-3
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 118nC@10V 150W 2.1mΩ@90A,10V 40V 4V@95uA 9.43nF@25V 90A TO-263-3 MOSFETs ROHS