IPG20N04S408ATMA1
MFR.Part #
IPG20N04S408ATMA1
JLCPCB Part #
C3288885
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 2 N-Channel 2.94nF@25V 20A 36nC@10V 40V 4V@30uA 65W 7.6mΩ@17A,10V TDSON-8 MOSFETs ROHS