BSC016N06NSTATMA1
MFR.Part #
BSC016N06NSTATMA1
JLCPCB Part #
C3288843
Package
TDSON-8FL
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 1.6mΩ@50A,10V 3.3V@95uA 31A、100A 3W、167W 6.5nF@30V 60V 95nC@10V TDSON-8FL MOSFETs ROHS