MCB150N06KY-TP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCB150N06KY-TP
JLCPCB Part #
C3288086
Package
D2PAK
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 147W 150A 2.5V 3.5mΩ@10V 4.65nF@30V 60V 71nC@10V D2PAK MOSFETs ROHS