MCP90N06Y-BP
Extended
Manufacturer
MCC(Micro Commercial Components)
MFR.Part #
MCP90N06Y-BP
JLCPCB Part #
C3280800
Package
TO-220AB(H)
Description
-55℃~+150℃ 1 N-channel 1.949nF 1.9pF 2.5V 32nC@10V 369pF 60V 7.5mΩ@10V 83W 90A N-Channel TO-220AB(H) MOSFETs ROHS