IPB180N04S400ATMA1
MFR.Part #
IPB180N04S400ATMA1
JLCPCB Part #
C3279266
Package
TO-263-7-3
Description
-55℃~+175℃ 0.98mΩ@10V 1 N-channel 180A 22.88nF 286nC@10V 300W 300pF 4.9nF 40V 4V N-Channel TO-263-7-3 MOSFETs ROHS