IMBG120R045M1HXTMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IMBG120R045M1HXTMA1
JLCPCB Part #
C3279262
Package
TO-263-7-12
Description
-55℃~+175℃ 1.2kV 1.527nF 227W 45mΩ 46nC 47A 5.7V 7.3pF 70pF N-Channel TO-263-7-12 Silicon Carbide Field Effect Transistor (MOSFET) ROHS