IPD90N03S4L02ATMA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IPD90N03S4L02ATMA1
JLCPCB Part #
C3279086
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃@(Tj) 1 N-channel 136W 140nC@10V 2.2V@90uA 2.2mΩ@90A,10V 30V 9.75nF@25V 90A TO-252 MOSFETs ROHS