MCU80N06-TP
MFR.Part #
MCU80N06-TP
JLCPCB Part #
C3277884
Package
DPAK
Description
-55℃~+175℃ 1 N-channel 13mΩ@10V 185pF 2.498nF 2.4V@250uA 36nC@10V 60V 80A 80pF 85W N-Channel DPAK MOSFETs ROHS