APXE160ARA390ME61G
MFR.Part #
APXE160ARA390ME61G
JLCPCB Part #
C3275133
Package
SMD,D5xL5.8mm
Description
-55℃~+105℃ 16V 2.07A@100kHz 2000hrs@105℃ 35mΩ 39uF 5.8mm 5mm Polymer ±20% SMD,D5xL5.8mm Polymer Aluminum Capacitors ROHS