IKA10N60TXKSA1
Extended
Manufacturer
Infineon Technologies
MFR.Part #
IKA10N60TXKSA1
JLCPCB Part #
C3191643
Package
TO-220-3-31
Description
-40℃~+175℃ 11.7A 115ns 12ns 160uJ 17pF 2.05V@10A,15V 215ns 270uJ 30A 30W 4.1V@0.3mA 40pF 551pF 600V 62nC@15V FS (Field Stop) TO-220-3-31 IGBT Transistors / Modules ROHS