MAX1928EUB18
Extended
Manufacturer
Analog Devices Inc./Maxim Integrated
MFR.Part #
MAX1928EUB18
JLCPCB Part #
C3167441
Package
MSOP-10
Description
-40℃~+85℃ 1 1.8V 1MHz 2.6V~5.5V 800mA Buck Buck Built-in Fixed Yes MSOP-10 DC-DC Converters