BZT52C16W
Extended
Manufacturer
Shandong Jingdao Microelectronics
MFR.Part #
BZT52C16W
JLCPCB Part #
C3019315
Package
SOD-123W
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@11.2V 15.9V~17.1V 16V 200Ω 40Ω 500mW SOD-123W Zener Diodes ROHS