WL9004S5-18
Extended
Manufacturer
WPMtek(Wei Pan Microelectronics)
MFR.Part #
WL9004S5-18
JLCPCB Part #
C3009896
Package
SOT-23-5L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 1 1.8V 100mV 500mA 50uVrms 6.5V 60uA 75dB@(1kHz) Fixed Over Temperature Protection Positive SOT-23-5L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS