SMCJ36CA
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
SMCJ36CA
JLCPCB Part #
C3001989
Package
SMC
Description
-55℃~+150℃ 1 25.8A 36V 40V 58.1V 5uA TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS