SMBJ18CA
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
SMBJ18CA
JLCPCB Part #
C3001978
Package
SMB(DO-214AA)
Description
18V 1uA 20.5A 20V 29.2V 600W Bidirectional IEC 61000-4-2、IEC 61000-4-4 TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS