AP25P06K
Extended
Manufacturer
ALLPOWER(ShenZhen Quan Li Semiconductor)
MFR.Part #
AP25P06K
JLCPCB Part #
C2995326
Package
TO-252
Description
-55℃~+175℃ 1 P-Channel 1.6307nF 2.2V 25A 37.6nC@10V 60V 60W 72mΩ@4.5V 77.3pF 90.6pF P-Channel TO-252 MOSFETs ROHS