SMCJ8.5CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ8.5CA
JLCPCB Part #
C2994074
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 10.4V 104.2A 14.4V 20uA 8.5V TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS