SMCJ60CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ60CA
JLCPCB Part #
C2994061
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 15.5A 1uA 60V 73.7V 96.8V TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS