SMCJ350A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ350A
JLCPCB Part #
C2994048
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 1uA 2.6A 350V 432V 567V TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS