SMCJ180CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMCJ180CA
JLCPCB Part #
C2994030
Package
SMC
Description
-65℃~+150℃ 1.5kW 180V 1uA 222V 292V 5.1A TVS SMC ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS