SMBJ440A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ440A
JLCPCB Part #
C2993999
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 1uA 440V 543V 600W 713V 900mA TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS