SMBJ190A
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ190A
JLCPCB Part #
C2993987
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 190V 1uA 233V 2A 308V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS