SMBJ17CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMBJ17CA
JLCPCB Part #
C2993984
Package
SMB(DO-214AA)
Description
-65℃~+150℃ 17V 1uA 20.9V 21.8A 27.6V 600W TVS SMB(DO-214AA) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS