SMAJ190CA
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
SMAJ190CA
JLCPCB Part #
C2993960
Package
SMA(DO-214AC)
Description
-65℃~+150℃ 1.3A 190V 1uA 233V 308V 400W TVS SMA(DO-214AC) ESD and Surge Protection (TVS/ESD) ROHS