BZX84C22
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZX84C22
JLCPCB Part #
C2993099
Package
SOT-23
Description
-55℃~+150℃ 1 Independent 100nA@15.4V 20.8V 22V~23.3V 300mW 55Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS