BZX84B36
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZX84B36
JLCPCB Part #
C2993076
Package
SOT-23
Description
1 Independent 300mW 35.3V~36.7V 36V 50nA@25.2V 90Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS