BZT52C36T
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52C36T
JLCPCB Part #
C2993029
Package
SOD-523
Description
1 Independent 100nA@25.2V 200mW 36V 36V~38V 90Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS