BZT52C27T
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52C27T
JLCPCB Part #
C2993023
Package
SOD-523
Description
1 Independent 100nA@18.9V 200mW 25.1V 27V~28.9V 80Ω ±5% SOD-523 Zener Diodes ROHS