BZT52B56
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B56
JLCPCB Part #
C2992988
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@43V 200Ω 500mW 54.88V~57.12V 56V ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS