BZT52B43S
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B43S
JLCPCB Part #
C2992979
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@33V 130Ω 300mW 42.14V~43.86V 43V ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS