BZT52B36
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B36
JLCPCB Part #
C2992966
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@27V 35.28V~36.72V 36V 500mW 90Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS