BZT52B27
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B27
JLCPCB Part #
C2992952
Package
SOD-123
Description
1 Independent 100nA@21V 26.46V~27.54V 27V 500mW 70Ω ±2% SOD-123 Zener Diodes ROHS