BZT52B12S
Extended
Manufacturer
MDD(Microdiode Semiconductor)
MFR.Part #
BZT52B12S
JLCPCB Part #
C2992939
Package
SOD-323
Description
1 Independent 100nA@9V 11.76V~12.24V 12V 300mW 35Ω ±2% SOD-323 Zener Diodes ROHS