AZ23C6V8
Extended
Manufacturer
Jiangsu Changjing Electronics Technology Co., Ltd.
MFR.Part #
AZ23C6V8
JLCPCB Part #
C2991990
Package
SOT-23
Description
-65℃~+150℃ 1 Pair Common Anode 150Ω 300mW 6.4V~7.2V 6.8V 8Ω SOT-23 Zener Diodes ROHS