RHS-03K150JT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RHS-03K150JT
JLCPCB Part #
C2991735
Package
0603
Description
-55℃~+155℃ 100mW 15Ω 50V Thick Film Resistor ±100ppm/℃ ±5% 0603 Chip Resistor - Surface Mount ROHS