RBD-03UR500FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RBD-03UR500FT
JLCPCB Part #
C2991712
Package
0603
Description
100mW 500mΩ Current Sense Resistor ±1% ±400ppm/℃ 0603 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS