RHS-1210MR500FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
RHS-1210MR500FT
JLCPCB Part #
C2991678
Package
1210
Description
-55℃~+155℃ 333mW 500mΩ Thick Film Resistor ±1% ±500ppm/℃ 1210 Chip Resistor - Surface Mount ROHS