MFH05HR010FT
Extended
Manufacturer
FH (Guangdong Fenghua Advanced Tech)
MFR.Part #
MFH05HR010FT
JLCPCB Part #
C2991564
Package
0805
Description
10mΩ 750mW Current Sense Resistor ±1% ±50ppm/℃ 0805 Current Sense Resistors / Shunt Resistors ROHS