MCP6004T-E/ST(UMW)
Extended
Manufacturer
UMW(Youtai Semiconductor Co., Ltd.)
MFR.Part #
MCP6004T-E/ST(UMW)
JLCPCB Part #
C32713111
Package
TSSOP-14
Description
-40℃~+125℃ 1.8V~6V 100uA 1MHz 1pA 1pA 23mA 28nV/√Hz@1kHz 2uV/℃ 4 4.5mV 600V/ms 6V 76dB Rail-to-Rail Input, Rail-to-Rail Output TSSOP-14 Operational Amplifier ROHS