ME6230C36M5G
- MFR.Part #
- ME6230C36M5G
- JLCPCB Part #
- C2987822
- Package
- SOT-23-5
- Description
- -40℃~+150℃@(Tj) 1 3.6V 400mA 5.5V 70dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive SOT-23-5 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS