MD7602C12
Extended
Manufacturer
Shanghai Mingda Microelectronics
MFR.Part #
MD7602C12
JLCPCB Part #
C2978384
Package
SOT-223-4
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5V@(1A) 1.6uA 12V 1A 40V Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection、Enable Positive SOT-223-4 Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS