MD85E40PA1
MFR.Part #
MD85E40PA1
JLCPCB Part #
C2978381
Description
-40℃~+85℃@(Ta) 1 1.5uA 300mA 40V 4V 62dB@(1kHz) Fixed Over Current Protection、Thermal Shutdown Positive SOT-89-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS