AMS1117DT-1.5RG
Extended
Manufacturer
HANSCHIP semiconductor
MFR.Part #
AMS1117DT-1.5RG
JLCPCB Part #
C2977148
Package
TO-263-3L
Description
-40℃~+125℃@(Tj) 0.003%Vout 1 1.3V@(800mA) 1.5V 10mA 15V 75dB@(120Hz) 800mA Fixed Over Current Protection、Over Temperature Protection Positive TO-263-3L Voltage Regulators - Linear, Low Drop Out (LDO) Regulators ROHS